Net kai autoriai neturi pakankamai reikšmingų duomenų reikalingus vizualizacijai, kartais jie tikslingai pateikia neteisingus duomenis. Pagrindinis dalykas, kuris klaidingas šioje JAV žemėlapio vizualizacijoje, yra tai, kad kaip pagrindiniai duomenys naudojami absoliutūs skaičiai. Šiuo atvejų geriau naudoti santykinius dydžius.

Vietoj to, geriau palyginti atvejų skaičių atsižvelgiant į konkrečios šalies, miesto ar valstijos gyventojų skaičių. Žiūrovams bus daug lengviau palyginti reikšmes skirtingose vietose. Atvejų skaičių diagrama tikrai būtų naudingesnė ir aiškesnė. Pavyzdžiui, jei Kanzas Sityje ir Los Andžele būtų lygiai tiek pat atvejų, Kanzaso padėtis būtų daug prastesnė nei Los Andželo. Tačiau pagal šį žemėlapį žiūrovas galėtų padaryti išvadą, kad jie abu yra toje pačioje keblioje padėtyje. Kaip ir paskutiniame pavyzdyje, šis žemėlapis tiesiogine prasme nieko naudingo nepasako, jame tik pažymėta, kur yra didžiausi šalies miestai. Be to, diapazono ribų sustabdymas ties 101+ yra labai klaidinantis, yra didžiulis absoliutus skirtumas tarp 101 atvejo ir 500 ar 1000.
Kitas neteisingų duomenų naudojimo pavyzdys pateiktas Džordžijos sveikatos departamento skritulinėje diagramoje. Šioje skritulinėje diagramoje į vieną grupę jie įtraukiami visi jaunesni nei 60 metų suaugusieji, o į kitą – visi 60 metų ar vyresni:
Jei trumpai į tai pažvelgti, galima drąsiai pasakyti, kad COVID-19 tikrai nėra toks pavojingas vyresniems nei 60 metų žmonėms. Kita grupė (nuo 18 iki 59 metų) pagal procentines reikšmes sudaro daugiau nei pusę skritulinės diagramos! Tačiau, pasak ekspertų, tai yra visiškai priešinga tikrovei. Vyresnius nei 60 metų žmones labiausiai paveikė pandemija.